Gongi i misy - sesje indywidualne i koncerty grupowe

Film Artia Joga 

Gongi są wyjątkowymi instrumentami. Używane były już w epoce brązu między 4000 a 3000 r. p.n.e. Dźwięki które wydają, są dźwiękami nie tylko słyszalnymi, ale i odczuwalnymi kinestetycznie. Brzmienie gongu to najczystszy rezonans wszechobejmujący całe ciało, które zyskuje własności nadprzewodzące i nadregeneracyjne. Najprościej ujmując dźwięk “dotyka”, okala każdą komórkę naszego ciała. Są one silnie odczuwalne w ciele, jako np. kołysanie, drganie, unoszenie się na wodzie itp. Dźwięk gongu dociera do tych miejsc, które są zapomniane, opuszczone, zaniedbane. To podstawowa rola dźwięku wydobywanego przez gong.

Spokój i poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb w obecnym świecie. Potrzeba ta szczególnie w momentach pełnych napięć i pośpiechu, daje znać o swoim istnieniu. Techniki relaksacyjne były i są integralna częścią większości kultur oraz tradycji. Na przełomie wieków wzrosło zainteresowanie ćwiczeniami relaksacyjnymi ze względu na ich wyjątkowe efekty i możliwości. W ciszy towarzyszącej głębokiej refleksji poprzez dźwięki gongów próbujemy odnaleźć istotę doświadczenia jedności ze soba i otaczającym nas światem.  Nie tylko braku reakcji na negatywne bodźce, ale także braku tych bodźców, które napędzają nasze myśli, emocje, wyobrażenia i powodują lęki oraz niepokój. Zrelaksowane ciało i umysł jest stanem naturalnym. Prawem od urodzenia, niestety zapomnianym w dzisiejszym pędzie i niezrównoważonym trybie życia. Relaks jest środkiem, wyzwalającym zasoby energii. Stan umysłu i stan ciała jest ściśle powiązany ze sobą. Jeśli przeżywasz lęki, cierpi także ciało. Każde działanie zaczyna sie w umyśle. Nawet kilkuminutowe pełne rozluźnienie skuteczniej zmniejsza zmęczenie, napięcie i stres, niż wielogodzinny, ale niespokojny sen. Gongi, misy, dzwonki, bębny, potrafią zdziałać cuda i wprowadzić Twój umysł, a więc i ciało w stan głębokiej relaksacji. Nie można się im oprzeć. Gonitwa myśli, zmęczenie, zmartwienie ustaje bo, to dźwięki, które wypełniają całą naturę.

Podróż w dźwięku jest skuteczną metodą relaksacji i może ułatwić m.in.:

  • osiągnięcie uczucia spokoju, głębokiej ciszy, równowagi i lekkości, przywrócenie naturalnych punktów podporu w ciele, osadzenie w sobie, powrót do swojej natury,
  • rozpoznanie i zniwelowanie negatywnych, dokuczliwych myśli, polepszenie samopoczucia, przypływ sił witalnych, jasność umysłu, itp.

    ”Podstawą Zdrowia na wszystkich jego poziomach, jest uznanie odpowiedzialności za własne myśli, postawy i uczucia. Bez takiego poczucia odpowiedzialności wraca nierównowaga i występują jej nowe formy.” Subtelna Przestrzeń Gongów – cudowny koncert relaksacyjny. Pierwotny Oddech ŻYCIA. „Ruch jest przejawem „oddechu życia” w nas (Breath of Life), rozumianego jako pulsacyjny ruch Pierwotnej Energii Życia – energii niezbędnej dla dobrego zdrowia i radości życia.” Mądrość Ciała. M. Kern.

    ODDZIAŁYWANIE DŻWIĘKÓW NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM na komórki zdrowe i nowotworowe

    008