Gongi 

Gongi są wyjątkowymi instrumentami. Używane były już w epoce brązu między 4000 a 3000 r. p.n.e. Dźwięki które wydają, są dźwiękami nie tylko słyszalnymi, ale i odczuwalnymi kinestetycznie. Brzmienie gongu to najczystszy rezonans wszechobejmujący całe ciało, które zyskuje własności nadprzewodzące i nadregeneracyjne. Najprościej ujmując dźwięk “dotyka”, okala każdą komórkę naszego ciała. Są one silnie odczuwalne w ciele, jako np. kołysanie, drganie, unoszenie się na wodzie itp. Dźwięk gongu dociera do tych miejsc, które są zapomniane, opuszczone, zaniedbane. To podstawowa rola dźwięku wydobywanego przez gong. Trudno jednoznacznie stwierdzić na co działa dokładnie. Myślę, że na wiele dolegliwości, a nawet dysfunkcji, czego sama doświadczyłam.

Potrzeba spokoju i ciszy jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb współczesnego człowieka. Na co dzień pozostaje ona ukryta i od czasu do czasu, szczególnie w momentach pełnych napięć i pośpiechu, daje znać o swoim istnieniu. Techniki relaksacyjne były i są integralna częścią większości kultur i tradycji. Na przełomie wieków wzrosło zainteresowanie ćwiczeniami relaksacyjnymi ze względu na ich wyjątkowe efekty i możliwości. W ciszy towarzyszącej głębokiej refleksji poprzez dźwięki gongów próbujemy odnaleźć istotę doświadczenia wielkiego spokoju.  Nie tylko braku negatywnych bodźców czy braku zakłóceń, ale także braku tych bodźców, które napędzają nasze myśli, emocje, wyobrażenia i powodują lęki oraz niepokój. Zrelaksowane ciało i umysł jest stanem naturalnym. Prawem od urodzenia, niestety zapomnianym w dzisiejszym pędzie i niezrównoważonym trybie życia. Relaks jest środkiem, wyzwalającym zasoby energii. Stan umysłu i stan ciała jest ściśle powiązany ze sobą. Jeśli przeżywasz lęki, cierpi także ciało. Każde działanie zaczyna sie w umyśle. Nawet kilkuminutowe pełne rozluźnienie skuteczniej zmniejsza zmęczenie, napięcie i stres, niż wielogodzinny, ale niespokojny sen. Gongi, misy, dzwonki, bębny, potrafią zdziałać cuda i wprowadzić Twój umysł, a więc i ciało w stan głębokiej relaksacji. Nie można się im oprzeć. Gonitwa myśli, zmęczenie, zmartwienie ustaje bo, to dźwięki, które wypełniają całą naturę.

Podróż w dźwięku jest skuteczną metodą relaksacji i może ułatwić m.in.:

 • osiągnięcie uczucia spokoju, głębokiej ciszy, równowagi i lekkości, przywrócenie naturalnych punktów podporu w ciele, osadzenie w sobie, powrót do swojej natury,
 • rozpoznanie i zniwelowanie negatywnych, dokuczliwych myśli, polepszenie samopoczucia, przypływ sił witalnych, jasność umysłu, itp.

  ”Podstawą Zdrowia na wszystkich jego poziomach, jest uznanie odpowiedzialności za własne myśli, postawy i uczucia. Bez takiego poczucia odpowiedzialności wraca nierównowaga i występują jej nowe formy.” Subtelna Przestrzeń Gongów – cudowny koncert relaksacyjny. Pierwotny Oddech ŻYCIA. „Ruch jest przejawem „oddechu życia” w nas (Breath of Life), rozumianego jako pulsacyjny ruch Pierwotnej Energii Życia – energii niezbędnej dla dobrego zdrowia i radości życia.” Mądrość Ciała. M. Kern.

  ODDZIAŁYWANIE DŻWIĘKÓW NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM na komórki zdrowe i nowotworowe

  Podróż w dźwięku – koncert relaksacyjny grupowy – 50 zł,
  sesja indywidualna 45 min – 130 zł,
  sesja indywidualna 60 min – 170 zł,
  sesja indywidualna 90 min – 200 zł.