Warsztat: Uaktywnij moc i energię w asanach i relaks przy gongu 14.12.19 godz.11-16. Zapisy trwają! Zajęcia poprowadzi Ola Adamczyk

Uaktywnij moc i energię w asanach z Olą Adamczyk. Na zakończenie warsztatu zaproszę Cię do świata cudownych gongów, gdzie zanika przestrzeń czasu.

Tytuł może wydać się dość odległy, ale na warsztacie pokażę Ci jak korzystać z zasobów swojego organizmu podczas praktyki asan. Popracujemy zupełnie inaczej niż na codziennych zajęciach w szkole. Pokażę kilka pożytecznych sztuczek 😉 Obejdzie się bez nadmiernego wycisku, napięcia, choć pracy będzie sporo 😉 Przedstawię również jak wykonywać pozycje trudne w sposób łaskawszy i bardziej dostępny.
Człowiek codziennie przekracza granice kontaktu z własnym ciałem. Stwarza barierę. Robi więcej niż jest w stanie zrobić. Rozciąga się pomimo wielu asymetrii, rotacji, dysfunkcji i rozrywa tkankę nazywając to dobrą i pełnowartościową praktyką. Taka praca z ciałem odbywa się wciąż na wielu zajęciach w różnych studiach. Granice należny zachować i pozostać w stałym kontakcie z odczuwaniem siebie w jedności. Z umysłem jest inaczej i tu możemy rozszerzyć znacząco pole widzenia 😉

Będzie to, co jest najtrudniejsze do pokazania i omówienia na zajęciach grupowych. Jeśli nie możesz przychodzić do szkoły lub tego nie lubisz i pracujesz samodzielnie w domu ten warsztat jest również dla Ciebie. To co możesz zyskać to wiedza i poznanie dzięki zrównoważonej i mądrej praktyce. Na zakończenie zaproponuję 45 minutowy relaks przy 2 gongach.

Co zrobimy na warsztacie?
Celem tego warsztatu będzie pokazanie pracy, poprzez ruch wychodzący z centrum ciała.

Warsztat jest skierowany do wszystkich praktyków hathajogi oraz innych metod pracy z ciałem. Omówię proste techniki, które praktykuje od lat i które są skuteczne. Pozwolą Ci one zwiększyć wpływ wykonywanych pozycji na kręgosłup i fizjologię, poprawienie ukrwienia organizmu i przepływ energii w ciele. Warsztat obejmuje zdecydowanie część praktyczną, której będzie najwięcej. Pracuje w oparciu o system synergy yogi i calligraphy. Będzie trochę teorii ale w praktyce 😉

Praca w asanach oparta będzie również na aktywnych trójwymiarowych ruchach pozwalających stawom poruszać się we wszystkich płaszczyznach. W ten sposób pobudzimy enteryczny układ nerwowy i mięśnie posturalne, zwiększając obieg energii w ciele. Zamiast napinać mięśnie, wciągać brzuch i nadymać klatkę piersiową, w tym podejściu oddech będzie naturalny. Do pozycji wejdziemy bardziej aktywnie i swobodnie. Dodatkowo zrobimy pozycje odwrócone i kilka balansów. Wykonanie ich może Cie zaskoczyć ;).
Zasady, które poznasz mogą pomóc Ci rozwinąć praktykę jogi, która przyniesie jeszcze większą korzyść i dobre samopoczucie na poziomie fizycznym, energetycznym i emocjonalnym. To doświadczenie pozwoli rozwinąć sprawność i zwiększyć mobilność poprzez ruchy kręgosłupa i stopniowane oddychanie przeponowe. Techniki nauczane na tym warsztacie pomagają również poprawić trawienie, wchłanianie składników odżywczych, eliminację zmagazynowanych toksyn oraz prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego, o ile zastosujesz je w swojej praktyce.

Praktyka Oli oparta jest na stylu jej faworyta Simona Borg-Oliviera z Yoga Synergy w Australii do którego jeździ na kursy od 7 lat oraz Calligraphy Yogi wg nauczania Zhen Hua Yanga, a także wieloletniej praktyce Satjanandy, którą studiowała w Divine Institute of Yoga.
w Nepalu.

Warsztat przeznaczony jest dla osób już praktykujących i znawców oraz dedykowany jest również osobom z „wiecznymi kontuzjami”. Jako terapeutka czaszkowo-krzyżowa zwracam szczególną uwagę na pracę całej struktury ciała, uruchamiając większość obszarów jednocześnie. Dodatkowo asystuje w szkole Michaela Kerna Craniosacral Therapy Educational Trust pogłębiając wciąż swoją wiedzę o ciele oraz działaniu układu nerwowego.

**** Po warsztatach cudowny 45 minutowy relaks przy gongach.
**** W trakcie warsztatu będzie 30 minutowa przerwa oraz pyszny poczęstunek, chińska herbata wędzona, zielona, kawa inka bezglutenowa oraz inne.

Koszt warsztatu oraz relaksacji przy gongu wraz z poczęstunkiem to 150 zł od osoby. Obowiązuje wpłata zadatku w wysokości 50 zł. Zapisy do 30 września na artiajoga@gmail.com lub nr tel 664123861.

Serdecznie zapraszam!

www.artiajoga.pl

Zachęcam do zapoznania się z artykułem: https://joga-abc.pl/poradnik-jogina-ola-adamczyk/

0